יום אחד הגעת לעבודה בבוקר ומיד חשת שמשהו אינו כשורה: העובדים החמיצו פנים וצחקקו בינם לבין עצמם, הספקים נמנעו מלדבר איתך ישירות והעדיפו לדבר עם הדרגים שמתחתייך, השותפה שלך לא הגיעה היום לעבודה, אבל שמעת שהיא מדברת בטלפון עם כמה מהעובדים הרבה מעבר למה שהיא נוהגת ביום רגיל. בשעה 11:00 הגיע טלפון מהבנק שביקש שאתה והשותפה תסורו בדחיפות לשיחה עם מנהל הסניף.

משהו מכל זה נשמע מוכר?

כי אם כן – קרוב לוודאי שאת או אתה נמצאים במאבק עם השותפים שלכם על השליטה בעסק, ולפחות הם – חושבים שאחד מכם צריך לעזוב ולהשאיר את העסק בידי השני.

לכל שותפות ישנו תאריך תפוגה, אלא שבדרך כלל השותפים (או בעלי המניות – כאשר השותפות היא במסגרת של חברה בע"מ) אינם יודעים מהו תאריך התפוגה. בשלב כלשהו מישהו מהשותפים ירצה לעזוב, או לגרום לשותף אחר לעזוב את העסק. יכולים להיות לכך סיבות רבות, אבל התוצאה תמיד תהיה אחת: סכסוך קשה בין השותפים, וצורך למצוא פתרון לסכסוך, משום שאם לא יימצא פתרון דחוף – העסק יקרוס.

הטיפול בסכסוך בין שותפים בשותפות או בין בעלי מניות בחברה בע"מ, הוא טיפול משפטי, ומצריך התמחות מיוחדת. לא דיי בהיכרות עם דיני חברות, שותפויות, חוזים ודינים אחרים לשם טיפול בסכסוך, אלא צריך להבין את מורכבות הסכסוך ברמה המערכתית, ולהתאים טיפול שיהיה נכון לא רק משפטית, אלא גם כלכלית. ישנם מגוון פעולות שצריך לבצע על מנת להביא לפתרון של הסכסוך, והידע אילו פעולות יש לבצע, כיצד ומתי – אינו נפוץ בקרב עורכי הדין. עורך דין או עורכת דין שמקבלים לקוח הנמצא בסכסוך עם שותפו יצטרכו לקבל החלטות מהירות ומאוד מדויקות כיצד להביא לפתרון הסכסוך בדרך הטובה ביותר ללקוח. פתרונות שכאלה יוכלו להיות – רכישת השותף החוצה, מכירת המניות או החלק בשותפות (לפי הענין) לשותף השני, מכירת החברה/ השותפות לצד שלישי, פירוק החברה וכיוב'. כל החלטה שמקבל השותף בסיוע עורכי דינו היא קריטית לשאלה האם ייצא מהמאבק עם שותפיו כשידו על העליונה, או שכל העמל והכסף שהשקיע בחברה יירדו לטמיון.

משרדנו מטפל בסכסוכי שותפים וסכסוכים בין בעלי מניות, בכל הרמות והגוונים המשפטיים הקיימים בסכסוכים שכאלה. הטיפול הוא צמוד, זהיר, ונעשה בזמן אמיתי תוך הבנת דחיפות העניין, ומניעת קריסת העסק בשל הסכסוך. מטרתנו היא להביא את הלקוח להכרעה בסכסוך באופן המיטבי מבחינתו, תוך שמירת העסק או קבלת תמורה הולמת בעבור חלקו בעסק. הטיפול נעשה בדיסקרטיות מירבית, תוך התאמת הטיפול לאופיו של העסק ושל הלקוח.

כתובתנו:

רחוב גליקסברג 9, תל אביב

טלפון: 03-6484930

פקס: 03-6491658

אימייל: nir@nirgolan.com

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support