אין דרך נעימה לומר את זה, אבל חלק לא קטן מהעסקים ייקלעו במועד מוקדם או מאוחר למאבק בין השותפים. מאבק שכזה יכול שיהיה קל וחולף, אבל הוא עלול גם להוביל למשבר עמוק שיגרום לפירוק השותפות ואפילו לנפילת העסק. עסקים רבים במדינת ישראל חוו על בשרם את התוצאות של מאבקים כאלה, ואת התסכול שמתלווה אליהם. למרבה הצער, הם לא הראשונים ולא האחרונים. מאבקים בין שותפים בשותפות או בין בעלי מניות בחברות בע"מ הם כורח בל יגונה שנובע בעיקרו מהמבנה הבסיסי של העסק, ומהאופי האנושי.

מדוע בעצם שותפים או בעלי מניות בחברה בע"מ נאבקים אחד עם השני?

כדי להבין את שורשי המאבק צריך להבין כיצד העסק נוצר מלכתחילה. כל עסק בנוי מכמה מרכיבים בסיסיים: רעיון, כוח עבודה והון. עסקים רבים מתחילים בכך שלמישהו או מישהי יש רעיון טוב שאפשר לבצעו, והם זקוקים לכסף לשם כך. אם מדובר בסכום לא גדול, ייתכן שישקיעו בעצמם את הכסף בעסק. אם נראה שלעסק יש עתיד ורוד והמייסד או המייסדת מסוגלים להעמיד בטוחות מתאימות, ייתכן ואפשר יהיה לממן את העסק באמצעות
הלוואה מבנק.

אלא שלא תמיד יכולים המייסד או המייסדת לממן את העסק מכיסם. פעמים אחרות הם יכולים לממנו אך אינם מעוניינים בכך. הפתרון שהם מוצאים הוא לפנות למשקיע חיצוני ולהציע לו להעמיד כספים לרשות העסק תמורת מניות. למשקיעים רבים השקעה שכזו יכולה להתגלות כמשתלמת. הם מקבלים חלק בעסק מוכן, שמישהו אחר מקים, בלי להשקיע זמן ומאמץ, כשהסיכון שלהם מוגדר ומתוחם לסכום אותו השקיעו.

בנקודת הזמן שבה העסק מוקם המשקיע הפיננסי הוא הבורג החשוב ביותר בעסק. בלעדיו – שום דבר לא יקרה. לכן, בשלב הזה מוכנים המייסדים לשלם למשקיע הפיננסי במטבע קשה שהוא אחוז גדול במניות החברה שהם הקימו.

הבעיה היא שעם חלוף הזמן, לאחר שהעסק מתבסס, המשקיע הופך לחשוב פחות. את הכסף הלא הוא כבר נתן, ולכן השותפות עמו אינה חיונית להישרדות העסק. אלא שגם עתה הוא ממשיך להחזיק באחוז גדול של המניות. החזקה זו נותנת לו אפשרות לקבוע כיצד יתנהל העסק, להוביל להחלטות נועזות יותר, או להיפך – החלטות שמשתקות כל אפשרות להתפתחות העסק. כך למשל, פעמים רבות העסק זקוק למזומנים נוספים כדי להמשיך ולהתפתח, אלא שהמשקיע הפיננסי לא מסכים שידללו את אחוז אחזקותיו במניות.

מצב שכזה גורם למתיחות ולמריבות בין השותפים או בין בעלי המניות בחברה בע"מ.

פעמים רבות המצב הוא הפוך. המשקיע הפיננסי שם את מיטב כספו לשם פיתוח העסק, ולאחר שעשה כן הוא מגלה שהמייסדים לא טורחים להשקיע מזמנם וממרצם לשם פיתוח העסק, וכספו עלול לרדת לטמיון. לעיתים הוא מגלה שרוב הכסף שהעמיד לרשות החברה משמש לצורך מתן משכורות והטבות למייסדים, ולא לשם פיתוחו של העסק.

מצבים אלה הם חלק מסיטואציות רבות שבגינן צפויים עסקים רבים למצוא עצמם במצב של מאבק בין בעלי מניות או בין שותפים. קשה למנוע את המאבקים האלה, וזאת משום שבעת הכנת הסכם המייסדים קשה לצפות מראש את כל הסיטואציות האפשרויות שיכולות להתרחש בעתיד. בשל כך, לעיתים מזומנות מוצאים עצמם בעלי מניות בחברות בסכסוך שלא חזו מראש את האפשרות שיתרחש, ולא יצרו מנגנונים לטפל בו. עתה, כאשר היחסים כבר עלו על שרטון, צריך למצוא מנגנונים שיובילו לפתרון הסכסוך.

ישנם מנגנונים רבים לטיפול בסכסוכים, ולכך יוקדשו רשימות נפרדות.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support