כעורכי דין אנו מיומנים לטעון טענות, בין אם בכתב ובין אם בעל פה, ולסמוך אותן על חוקים, פסקי דין וראיות. אלא שפעמים רבות אנו נתקלים במצב שבו עומדת לפנינו יותר מדרך פעולה אפשרית אחת. לעתים אנו מתלבטים באלו חלופות לבחור בין הדרכים המשתרעות לפנינו, בתוך שאנו מודעים שכל בחירה עשויה להיות מכרעת ולחרוץ את גורל התיק. המצב מסתבך כאשר מכל דרך העומדת לפנינו מתפצלות דרכי משנה שגם לגביהן צריך לקבל החלטה. 

 

את ההחלטות הרבות הנדרשות מאיתנו עלינו לקבל תחת לחצי זמן, ולרוב גם תחת לחצים שמפעילים הלקוח ובית המשפט. במצב זה מוטלת על כתפנו אחריות רבה, ואנחנו מודעים לכך שייתכן שנטעה.

 

תנסו לחשב כמה החלטות אתם מקבלים בכל תיק שנמסר לטיפולכם. למשל, איזה סוג של תביעה להגיש, באיזה עילות וסעדים, באיזו ערכאה? אילו טענות לכלול ואילו להשמיט? האם לערער על החלטות ביניים? אילו שאלות יוצגו בחקירה הנגדית? מה הדגשים בסיכומים? וכך הלאה. 

 

ומה שהכי גרוע בכל זה הוא שאין עם מי להתייעץ. הלקוחות אינם מבינים את המטרייה, וגם אם מסבירים להם – הם אינם מסוגלים לראות את התמונה המשפטית הכוללת. גם לקוחות אינטלגנטיים שלומדים לעומק את הסביבה המשפטית אינם יכולים לסייע לכם בקבלת החלטות. לא רק משום שאין להם את הידע והניסיון הדרוש, אלא גם משום שהם מונעים על ידי שיקולים אמוציונאליים.

 

בסופו של יום אתם מתמודדים עם ההחלטה לבד, ומלוא האחריות לתוצאה מוטלת על כתפיכם. הדבר מציב קושי רציני, משום שעורך הדין המטפל לא תמיד יכול לראות את התמונה הכוללת בלי להיות מושפע מהאמוציות של לקוחו, ובלי לפעול באופן אוטומטי על סמך ניסיונו בתיקים קודמים. 

 

האם לא עדיף להתייעץ וללמוד כיצד לטפל בתיק ממישהו שהוא שנים רבות במקצוע, מנוסה ויודע כיצד לתכנן ולטפל בתיקים? 

 

משרדנו מעניק ייעוץ לעורכי דין בתכנון אסטרטגיה בתיקים שהם מנהלים, בקבלת החלטות, בהכנת עדים ובתכנון חקירה נגדית. לא פעם הדבר שמעניין את עורכי הדין זה לקבל עזרה בהכנת חקירה נגדית כהלכה, או בהכנה של עדיהם לחקירתם בצורה מיטבית. 

 

תתפלאו, אבל דווקא עורכי הדין הטובים והמוכשרים ביותר הם הראשונים לבקש ייעוץ והכוונה. הם מבינים את הבעיות העומדות לפניהם, ויודעים שאדם אחד לא מסוגל להתמודד לבדו עם תיק משפטי ופעמים עליו לקבל עזרה. הם מוקירים את החשיבות של תכנון מעמיק ומחושב של מישהו שמתבונן על התיק מהצד.

  

כתובתנו:

רחוב גליקסברג 9, תל אביב

טלפון: 03-6484930

פקס: 03-6491658

אימייל: golnir1@gmail.com

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support