הסדרי נושים

עו"ד ניר גולן עוסק בהסדרי נושים של יחידים וחברות. הסדרי נושים הנם הסכמים שנעשים בין חייב (פרטי או חברה) לבין נושיו, שבמסגרתם מסכימים הנושים לוותר על חלק מהחוב של אותו חייב או לפרוס את החובות לתקופה ארוכה יותר. לפעמים ההסדר משמעו דחייה של תשלום החובות או המרה של חובות כנגד מניות בחברה החייבת.

כאשר מדובר בחברה – יכולים ההליכים להיעשות בצורה של פניה לבית המשפט מכוח סעיף 350 לחוק החברות, תוך בקשה של צו הקפאת הליכים כנגד החברה עד לאישור ההסדר. מטרת הקפאת ההליכים הינה שבזמן המו"מ עם הנושים על תנאי ההסדר לא יוכלו הנושים לפרק את החברה, לקבל פסקי דין נגדה או לעשות כל פעולה אחרת שתסכל את המשך קיומה של החברה.

דרך אחרת להגיע להסדר נושים הינו באמצעות הסדרים פרטיים מחוץ לכתלי בית המשפט. אלה נעשים בצורה שוויונית, תוך כדי פעילותה השוטפת של החברה מבלי צורך לפרקה. ביסודם של הסדרים אלה עומדת תוכנית אסטרטגית כוללת שנעשית בהתאם לצורכי הלקוח ובתיאום עמו.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support